Hakkımızda

yokTR – YÖKTR ; Türkiye Yükseköğretim Kurumları Güncel Bilgi Platformu adının kısaltılmış halidir.

 

Amacımız:

yokTR.com olarak Türkiye’de bulunan tüm üniversitelerde akademik, memur, sözleşmeli ve işçi statülerindeki personel alımlarına yönelik ilanları tek çatı altında toplayarak sırf bu alanda bir takip sistemini ziyaretçilerimize sunarken liyakatsız (kişiye özel) ilan olduğunu değerlendirdiğimiz alımları da gündeme getirerek elimizden geldiğince bir farkındalık oluşturma amaçlanacaktır.

 

Hedefimiz:

Ayrıca sayfamızda personel alımları haricinde öğrenci işleri, mali işlemler, örnek uygulamalar ve belki kendi değerlendirmelerimiz veya siz ziyaretçilerimizin değerlendirmeleri olmak üzere Üniversitelerle ilgili önemli kararları, konuları ve haberleri devamlı bir sistematikle YÖK’ün yap(a)madığı bir bilgi havuzunu ziyaretçilerimize sunmayı hedefleyerek fayda sağlayabileceğimiz örnek bir platform olma gayreti içerisinde olacağız.
Görüş, öneri ve eleştirilere her zaman açığız…

 

Bu site kimlere hitap ediyor?

Sitemiz genel anlamda;

  • Üniversitelerin aktif personel alım ilanlarını takip etmek,
  • Üniversitelerin geçmişte hangi şartlarda alım yaptıklarını görmek,
  • Üniversitelerin ve diğer kamu kurumlarının Aday Memur, Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavlarına yönelik kaynak arayanlar için örnek soru havuzu imkanı sunmak, (zamanla olabilecek)
  • Üniversitelere yönelik kararlara ulaşmak isteyenler, (zamanla olabilecek)
  • Üniversitelerde kişiye özel çıkılan ilanları merak ederek takip etmek, (zamanla olabilecek)
  • Üniversitelerde öğrenci işlerine yönelik verilmiş kararları takip etmek, (zamanla olabilecek)
  • Üniversitelerde lisansüstü, 100/2000 doktora bursu gibi öğrenci alım ilanlarını takip etmek, (zamanla olabilecek)
  • Üniversitelerin yabancı uyruklu öğrenci alım ilanlarını takip etmek, (zamanla olabilecek)
  • Üniversiteler tarafından düzenlenen ulusal ve uluslararası bilimsel toplantı, konferans, sempozyum, dergi, kitap, proje tanıtımları gibi etkinlikler hakkında bilgileri takip etmek,

isteyenlere hitap etmektedir.

 

Sitede neler var:

Öğrencisinden mezununa, çalışanından her tülü adayına, meraklısından araştırmacısına kadar her kesime, üniversitelerle ilgili olabilecek her konuda paylaşım ve aktarım bulacaklardır.

Web sitemiz yeni olduğundan dolayı eksiklikleri çok olabilir. Bundan dolayı öncelikle özürdilediğimizi belirtir, güncel olarak içerik girişleri yapılması için tüm ekibimiz tarafından çaba sarf edilecektir.

 

Siteye üye olunabilir mi?

Sitemizde herhangi bir üyelik sistemi bulunmamaktadır. Ancak ilerde üyelik ve takip sistemi düşünülebilir.

 

Site içeriğine katkıda bulunulabilir mi?

Sitemizde şuan sadece editörler tarafından içerik eklenebilmektedir. Ancak haber yapılmasını veya eklenmesini istediğiniz içeriği sosyal medya hesaplarımızdan

Konu:

İçerik:

Anahtar kelimeler:

Dosya/Resim:

Yazar:

Kaynaklar:

bilgilerini içerecek şekilde direkt mesaj (DM) ile ulaştırırsanız editörlerimiz tarafından incelendikten sonra sayfamızda yer verilecektir.

Giriş Yap

Türkiye Yükseköğretim Kurumları Güncel Bilgi Platformu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin