yokTR.com

Askerlikte Geçen Çalışmanın Tecrübe Olarak Değerlendirilip Değerlendirilemeyeceği

ÖZET: Askerlikte geçen sürenin 657 sayılı Kanunun değişik 4/B maddesine göre sözleşmeli statüde aranılan tecrübe süresinde değerlendirilemeyeceği hk. (14/04/2006-4754)

…… Bakanlığında 657 sayılı Kanunun değişik 4/B maddesine göre sözleşmeli makine mühendisi olarak çalıştığınızdan bahisle, askerlikte geçen sürenin sözleşmeli olarak çalıştığınız sürede değerlendirilip değerlendirilemeyeceği hususundaki ilgi dilekçe incelenmiştir.
Bilindiği üzere; her yıl Başkanlığımız ile Maliye Bakanlığının beraber hazırladıkları Ücret Skalasında, mesleki tecrübenin belirlenmesinde, makine mühendisi olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun değişik 4/B maddesi ile 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli ile Sosyal Sigortalar Kanununa tabi olarak özel sektörde mesleği ile ilgili olarak geçirdiği belgelenen hizmet sürelerinin esas alınacağı belirtilmiştir.
Bu çerçevede yapılan değerlendirme neticesinde, söz konusu Skalada hangi sürelerin mesleki tecrübenin belirlenmesinde esas alınacağı ayrıntılı bir şekilde düzenlendiğinden, askerlikte geçen sürenin mesleki tecrübenin belirlenmesinde değerlendirilmesinin mümkün olmadığı mütalaa edilmektedir.

Askerlikte Geçen Çalışmanın Tecrübe Olarak Değerlendirilip Değerlendirilemeyeceği

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Türkiye Yükseköğretim Kurumları Güncel Bilgi Platformu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin