Sürdürülebilir Gelecek İçin; Ebeler Her Yerde Sempozyumu

featured

Üsküdar Üniversitesi sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü tarafından 5 Mayıs Uluslararası Ebeler Günü kapsamında “Sürdürülebilir Gelecek İçin; Ebeler Her Yerde” sempozyumu yapılacaktır.
2020 yılı Uluslararası Ebeler ve Hemşireler yılı olarak ilan edilmiş ve her iki mesleğin toplum sağlığına katkıları ve bu katkıların önemi değişik platformlarda ortaya konulmuştu.
Ebelerin, Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinden yalnızca bireysel sağlık hedefi değil, diğer pek çok hedeflerine ulaşılmasındaki önem ve değerini her fırsatta ortaya koymak, konuya ilişkin sağlık politikalarının oluşturulması açısında da değerli ve gereklidir. Bu nedenle, sempozyum teması olarak “Sürdürülebilir Gelecek İçin; Ebeler Her Yerde” başlığını seçilmiştir.
Sempozyumda, anne sağlığı, yenidoğan ve çocuk sağlığı, anne-bebek ruh sağlığı oturum başlıkları altında ebelerin bu alanlarda yeri, önemi, katkı ve sorumluluklarının yanı sıra ebeliğe yön vermek başlığı altında da neden ebelik eğitimine odaklanılması gerektiği konusuna yer verilmiştir.
Uluslararası Ebelik Örgütü 2021 yılı için “Verileri İzleyin: Ebelere Yatırım Yapın” temasını seçmiştir.

Sempozyum hakkında ayrıntılı bilgiye https://ebeliksempozyumu.uskudaruniversitesi.edu.tr/ adresinden ulaşılabilmektedir.

Sempozyum Çağrısı:

Uluslararası Ebeler Günü Sempozyumu
“SÜRDÜRÜLEBİLİR GELECEK İÇİN; EBELER HER YERDE”

Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü tarafından, Uluslararası Ebeler Günü etkinliği olarak, “Sürdürülebilir Gelecek İçin; Ebeler Her Yerde” temalı bir sempozyum düzenlenmiştir. https://ebeliksempozyumu.uskudaruniversitesi.edu.tr/
Alanında uzman konuşmacıların yer aldığı sempozyum 5 Mayıs 2021 tarihinde zoom/webinar üzerinden çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir. Tüm dünya ülkeleri bir yılı aşkın bir süredir Covid-19 pandemisi ile uğraşmaktadır. Bu süreçte, gerek toplumun bilgilendirilmesi, gerek enfekte bireylere bakım sunulması bağlamında tüm sağlık disiplini üyeleri gece gündüz yoğun bir hizmet sunmaktadır. Özellikle anne-bebek ve çocuklar gibi duyarlı gruplara hizmet sunan ebelere düşen sorumluluklar, pandemi sürecinde kat kat artmıştır. Pandemi gibi ekstrem durumlar dışındaki zamanlar bile “Sürdürülebilir Sağlık Hedeflerinin” pek çoğuna yönelik katkısı dikkat çekici boyutlarda olan ebeler, pandemi ile birlikte ortaya çıkan hizmet gereksinimlerinde kritik öneme sahiptir. Bu nedenle “Sürdürülebilir Gelecek İçin; Ebeler Her Yerde” temalı sempozyumumuzda, güncel bilgiler ışığında anne sağlığı, yenidoğan ve çocuk sağlığı, annebebek ruh sağlığı oturum başlıkları altında ebelerin bu alanlarda yeri, önemi, katkı ve sorumlulukları tartışılacak, ebeliğe yön vermek başlığı altında da neden ebelik eğitimine odaklanılması gerektiği vurgulanacaktır. Uluslararası Ebeler Örgütü 2021 yılı için “Verileri İzle; Ebelere Yatırım Yap” temasını belirlemiştir. Sempozyum konu alanlarımız ve alanında uzman konuşmacılarımızın aktaracağı bilgiler ile, ebelere yatırım yapmanın ne derece önemli olduğunun da açıkça ortaya çıkacağı inancındayız.
Sempozyum kapsamında başta Ebelik Bölümü öğrencileri ve genç ebeler olmak üzere tüm alanlardan katılımcıların ebeliğe bakış açıları hakkında fikir vereceği düşünülen bir de “Ebelere Odaklan” temalı fotoğraf yarışması yer almaktadır. https://ebeliksempozyumu.uskudaruniversitesi.edu.tr/2021/ebelere-odaklan-fotografyarismasi-duyurusu 5 Mayıs Uluslararası Ebeler Gününü birlikte kutlamak ve bilimsel bilgilerimizi paylaşmak üzere sempozyuma katılımlarınızı diler, saygılar sunarım.

Prof. Dr. Güler CİMETE
Sempozyum Düzenleme Kurulu Başkanı
Sağlık Bilimleri Fakültesi, Ebelik Bölüm Başkanı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sürdürülebilir Gelecek İçin; Ebeler Her Yerde Sempozyumu

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Türkiye Yükseköğretim Kurumları Güncel Bilgi Platformu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin